До платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов'язки, за неподання Податкової декларації з податку на нерухоме майно (з типом "звітна" або "уточнююча") протягом 30 календарних днів із дня набуття права власності на новостворений (нововведений) об'єкт нерухомості, зокрема й у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого, передбачено відповідальність. Про це повідомили фахівці ДПС у роз'ясненні з категорії 106.07 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості юридична особа - платник має подати Декларацію протягом 30 календарних днів із дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплатити - починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об'єкт.
Контролери нагадали, що платники, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки, звільнені від відповідальності за несвоєчасне виконання обов'язку щодо подання звітності, зокрема й передбаченої п. 46.2 ПКУ, за 2021 рік (для звітності, яку подають за річний звітний (податковий) період), граничний термін подання якої припадає на період починаючи з 24.02.2022 до 01.06.2022, за I квартал 2022 року (для звітності, яку подають за квартальний звітний (податковий) період) і звітності за лютий - травень 2022 року (для звітності, яку подають за місячний звітний (податковий) період), за умови подання такої звітності до контролюючого органу не пізніше за 20.07.2022.
Звільнення від відповідальності не поширюється на річну Декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яку подають за поточний звітний період не пізніше за 20 лютого поточного року.
Зазначений висновок засновано на тому, що граничний термін подання податкової звітності за 2022 рік не припадає на період, визначений пп. 69.1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (з 24.02.2022 до 01.06.2022), а граничний термін подання податкової звітності за 2021 рік не припадає на період дії воєнного стану на території України, тому строки подання податкової звітності, визначені п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, не стосуються податкової звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за річний звітний період.
Зважаючи на викладене, до платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов'язки, за неподання (несвоєчасне подання) Декларації протягом 30 календарних днів із дня виникнення права власності на такий об'єкт оподаткування, зокрема й у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого, що призвело до збільшення або зменшення податкового зобов'язання, передбачено фінансову відповідальність у формі штрафних (фінансових) санкцій, а саме:
у розмірі 340 грн - за кожне неподання (несвоєчасне подання) Декларації;
у розмірі 1020 грн - у разі повторного порушення за несвоєчасне подання Декларації платником, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) Декларації.
Радимо також ознайомитися зі статтею "Закон № 3813: із 1 січня 2025 року набирають чинності зміни щодо ТЦУ та КІК".
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з “гарячих тем”? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.