Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обов'язкові платежі до пенсійних фондів як від працівників, так і від роботодавців – законопроєкт

29 жовтня 2024, 18:55
1836
0
Автор:
Реклама

Міністерство соціальної політики України підготувало законопроєкт «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», яким передбачено запровадження обов'язкових платежів до державних або недержавних пенсійних фондів, які повинні будуть сплачувати як працівники, так і роботодавці. Водночас пропонують зменшити ставку ЄСВ з 22% до 17% у перший рік впровадження, до 16% у другий рік, а з третього року - до 15%.

Обов'язковий накопичувальний внесок для працівників складе, за задумом авторів законопроєкту, 1% від бази нарахування в перший рік, 2% - у другий, та 3% - у третій рік і надалі. Працівники також матимуть можливість сплачувати додатковий накопичувальний внесок в аналогічних пропорціях.

Для роботодавців обов'язковий накопичувальний внесок становитиме 1% у перший, 2% у другий і 3% у третій рік. З четвертого року, якщо працівник сплачує додатковий внесок, роботодавець буде виділяти частину єдиного внеску на накопичувальний внесок.

Самозайняті особи також будуть зобов'язані сплачувати накопичувальні внески: 1% у перший рік, 2% у другий і 3% у третій рік.

Несплата або несвоєчасна сплата внесків буде каратися штрафом у розмірі 20% від суми, що не була сплачена вчасно.

Базою для нарахування накопичувальних внесків законопроєкт визначає загальну суму заробітної плати працівника, яка включає основну та додаткову заробітну плату, а також заохочувальні виплати. Такий накопичувальний внесок не буде підлягати оподаткуванню.

Також Міністерство соціальної політики підготувало проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення».

Бажаєте контролювати законодавчі зміни з "гарячих тем"? Спробуйте з новим комплексним рішенням LIGA360. Побачте переваги в дії, замовивши персональну консультацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини