Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінсоцполітики підготувало реформу соцстрахування – лікарняні до 14 місяців –

23 січня 2025, 11:20
659
0
Автор:
Реклама

Мінсоцполітики розробило проєкт закону, спрямований на покращення підтримки людей, які зіткнулися з травмою чи хворобою. Реформа системи соціального страхування «єПотенціал» покликана зробити допомогу більш швидкою, ефективною, а взаємодію людини і держави - цифровізованою. Її мета - відновити здоров'я та потенціал людини для активного, самостійного й незалежного від зовнішньої підтримки життя.

Реформа соціального страхування буде стосуватись тих осіб, які застраховані в системі загальнообов'язкового соціального страхування, та які стикнуться зі страховим випадком (травма або хвороба) після 1 липня 2026 року.

Також реформа передбачає покращення підтримки для ветеранів, які потребують лікування, реабілітації чи допомоги у працевлаштуванні. Одразу після демобілізації з війська, українські Захисники і Захисниці, які проходять лікування чи реабілітацію після поранення, отримають всебічну підтримку держави в рамках системи “єПотенціал”.

Реформа НЕ стосується осіб, які вже мають статус особи з інвалідністю. Всі пільги та виплати для осіб з інвалідністю, які вже отримали статус інвалідності, зберігаються на весь період встановленої інвалідності. Якщо інвалідність встановлено довічно - всі виплати і пільги надаватимуться довічно.

Як держава буде допомагати людині, яка після 1 липня 2026 року стикнеться з хворобою або травмою? У Мінсоцполітики пояснили: держава оплачуватиме лікарняний протягом всього періоду лікування і реабілітації. Людина зможе отримувати лікарняні виплати до 14 місяців, що важливо, якщо людина стикнулась з із тяжкою травмою або хворобою.

Людина, яка через хворобу або травму не зможе повернутися до своєї роботи, отримає комплексну підтримку для відновлення здатності заробляти. За потреби, ще на етапі лікування фахівці визначать, чи необхідна адаптація робочого місця відповідно до змін у стані здоров'я або можливостях організму. Якщо повернення до роботи на тому ж підприємстві неможливе, розглядатиметься можливість пошуку іншої роботи або необхідність перенавчання.

Якщо людина повністю втратила спроможність бути активно залученою до ринку праці і мати свій заробіток, її виплати суттєво збільшаться. Розмір виплати дорівнюватиме 100% середньої заробітної плати, яку людина отримувала до ушкодження здоров'я. Максимальна сума страхової виплати у разі травм чи ушкоджень на виробництві зросте до 40 000 грн. Максимальний розмір виплати у зв'язку із стійкою втратою працездатності складе 23 610 грн. Для осіб з частковою втратою працездатності буде подовжено термін отримання допомоги по безробіттю та збільшено її розмір.

Актуальні кадрові питання-2025 - у новій LIGA360. Військовий облік, бронювання працівників, нестандартні кейси при нарахуванні й виплаті відпускних, лікарняних тощо. Замовте презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини