Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як платникам із тимчасово окупованих територій добровільно сплачувати ЄСВ

3 лютого 2025, 13:05
29
0
Автор:
Реклама

Кабмін затвердив Порядок № 1496, який визначає механізм реалізації права на добровільну сплату ЄСВ платниками із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій російською федерацією території України відповідно до вимог пункту 93 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464.

Дія Порядку № 1496 поширюється на платників єдиного внеску та на осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у яких місце проживання є на тимчасово окупованій російською федерацією території України (далі - тимчасово окупована територія).

Платники єдиного внеску, які прийняли рішення про добровільну сплату єдиного внеску:

1) зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску;

2) на підставі обчислених та сплачених сум єдиного внеску зобов'язані подавати звітність у складі звітності з ПДФО (єдиного податку) (далі - звітність) до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Добровільно сплачені суми платниками єдиного внеску поверненню не підлягають, крім надміру та/або помилково сплачених сум. Повернення помилково та/або надміру сплачених сум єдиного внеску здійснюється на рахунки, відкриті на іншій, крім окупованої, території України, у встановленому порядку.

У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) платника ЄСВ на іншу територію України положення цього Порядку до такого платника ЄСВ не застосовуються.

Особи мають право подати до податкового органу на іншій території України заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у паперовій або електронній формі. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, податковим органом в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Інші новації Закону № 4113»

LIGA360 допомагає тримати руку на пульсі податкових реформ. Завдяки нашій платформі, яка включає доступ до широкого спектру нормативно-правових актів і судових рішень у сфері обліку та податків, ви легко адаптуєтесь до нововведень. Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини