Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи є борг фізособи підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку — ДПС

Реклама

Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абз. 3 п. 59.1 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів (пп. 8 пп. 298.2.3 ПКУ).

Податкова вимога не надсилається/не вручається, а заходи, спрямовані на погашення/стягнення податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абз. 3 п. 59.1 ПКУ).

У п. 299.11 ПКУ законотворці прописали, що у разі виявлення контролерами під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. ХІV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки. У такому випадку реєстрацію анулюють з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. При цьому суб'єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення податківцями.

Таким чином, зауважили у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, наявність у фізособи податкового боргу з податків, за якими контролери визначили податкові зобов'язання такій особі як не суб'єкту господарювання, не є підставою для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп.

Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини