Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держслужбовці повинні отримувати зарплати залежно від результатів роботи – Гетманцев

13 травня 2025, 15:35
1135
0
Автор:
Реклама

Глава парламентського податкового комітету нардеп Данило Гетманцев розкритикував великі зарплати держслужбовців, реальних результатів роботи яких ніхто не бачить. «Я неодноразово повторював, що не готовий грати у популізм, і позиція у мене тут досить чітка. Державні службовці не можуть працювати безплатно, у них має бути конкурентна зарплата. Проте ці гроші чиновники повинні отримувати за ефективну роботу. Коли ж людина отримує більше мільйона гривень зарплати з бюджету на рік, а результатів роботи у неї нуль - такі випадки неприпустимі», - сказав він.

Нардеп навів приклад КРАІЛ: «Робота членів комісії оцінювалася Кабміном на «відмінно», а зарплати сягали 1,4-1,5 млн гривень на рік. Мова про ту комісію, яка нещодавно була ліквідована у зв'язку зі своєю абсолютною неспроможністю врегулювати гральний ринок. Неспроможна, бо за її діяльності у 2022 році держава отримала 730 мільйонів до державного бюджету, і лише після того, як ми підняли це питання на загальнодержавний рівень та включилися правоохоронці, у 2024 році держава отримала вже 17 мільярдів гривень. Це значна різниця для бюджету і яскравий приклад виведення цілої галузі з тіні».

Ще один приклад неефективної роботи, на думку Гетманцева, це НКЦПФР, чий керівник отримує 1,9 млн гривень на рік, а вся комісія «коштує державі» 10,6 мільйонів на рік.

Політик наголосив: коли йдеться про зарплати чиновників та держслужбовців, то мають бути встановлені KPI та проводитися прозора чесна оцінка ефективності роботи. «Продовження перебування на посаді - прямо залежати від виконання або невиконання цих KPI. Не виконуються - за що тоді платити бюджетні кошти? Відповідно, мають бути чіткі критерії, KPI, для всіх органів виконавчої влади. І для міністерств також», - каже він.

«Є ефективна робота - має бути гідна зарплата. Але не тільки у чиновників, держслужбовців - у всіх громадян України», - резюмує Гетманцев.

Корисні ситуації щодо обліку робочого часу та розрахунків оплати праці - є у LIGA360. Завжди тримай відповіді під рукою! Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини