Об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом збільшення або зменшення фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).
Платники податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) за останній річний звітний період не перевищує 40 млн. грн., об'єкт оподаткування можуть визначати без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. Зауважимо, що це не стосується від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп 140.4.8 та пп. 140.5.16, п. 140.6 ПКУ).
Податківці Головного управління ДПС у Запорізькій області нагадали, що платник податку повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду при наданні безповоротної фінансової допомоги (безоплатних товарів, робіт, послуг) на користь:
осіб, що не є платниками податку (крім фізсіб, які є платниками ПДФО);
платників податку на прибуток підприємств, які є пов'язаними особами (тобто згідно з визначеними ПКУ критеріями «пов'язаності» вважаються пов'язаними особами із платником податку, який надає допомогу) у разі якщо:
- пов'язана особа задекларувала від'ємне значення об'єкта оподаткування за податковий (звітний) рік, що передує року, в якому отримано таку безповоротну фіндопомогу (безоплатно надані товари, роботи, послуги);
- надавач визнав в бухобліку витрати на суму наданої фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) у відповідному періоді (тобто виходячи з умов відповідної угоди надавач не очікує повернення коштів чи одержання компенсації за надані товари, роботи, послуги у майбутньому).
Отримайте доступ до LIGA360 прямо зараз та оцініть, як вона може захистити ваші інтереси.