Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГНСУ розглянула особливості обкладення ПДВ товарів, що тимчасово ввозилися

4 березня 2013, 13:22
230
0
Реклама

ГНСУ відмітила, що устаткування, яке ввозиться на умовах договору оперативного лізингу, ув'язненого з нерезидентом, оформляється в режимі тимчасового ввезення.

Залежно від виду устаткування в такому митному режимі застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування.

Повне звільнення застосовується виключно до товарів, транспортних засобів комерційного призначення, вказаних в ст. 189 ТЧУ і в додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення, а також до повітряних судів, які ввозяться українськими авіакомпаніями по договорах оперативного лізингу.

Часткове звільнення може застосовуватися до товарів (за винятком підакцизних), не вказаних в ст. 105, 189 ТЧУ, а також в додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення. Цей режим передбачає, що за кожен календарний місяць заявленого терміну перебування в Україні таких товарів сплачується 3 % суми митних платежів, необхідних для випуску цих товарів у вільне звернення в Україні, розрахованій на дату ввезення. Загальна сума нарахованого до сплати ПДВ не повинна перевищувати суму податку, необхідну для сплати при ввезенні устаткування в режимі імпорту.

Після закінчення терміну дії договору оперативного лізингу устаткування, що ввозиться, підлягає поверненню нерезиденту. Така операція є реекспортом і звільняється від обкладення ПДВ.

Суми податку у вартості товарів (послуг), призначених для використання в звільнених від оподаткування операціях, не включаються в податковий кредит (лист від 29.01.2013 р. № 1389/6/15-3115).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини