ГНСУ повідомилащо одним з важливих напрямів роботи Миндоходов є інвентаризація податкових пільг, яка на даний момент здійснюється спеціальною урядовою комісією.
Податківці мають намір залишити тільки ті пільги, які дійсно виконують свою стимулюючу функцію. Питання відміни пільг планується винести на обговорення з представниками бізнесу, щоб інвестори сама далечінь оцінку доцільності тих або інших пільг.
Слід зазначити, що частенько рівень обгрунтованості доцільності ініціатив по впровадженню або відміні пільг залишає бажати кращого. Законотворці використовують одні і ті ж нічим не підтверджені стереотипні шаблони, які з однаковим успіхом застосовані до будь-якої пільги.
Якщо необхідно відмінити пільгу, то взывается до загальної справедливості, рівності прав, недозволенності утиску свободи конкуренції, а якщо ж необхідно впровадити пільгу, то затверджується про украй важкий стан галузі і першочергової ваги підтримки з метою розвитку.
Проте будь-яка пільга має ці дві антагоністичні грані. За допомогою таких загальнополітичних аргументів з однаковим успіхом можна обгрунтувати як необхідність впровадження, так і відміни усіх існуючих на сьогодні пільг або нової пільги для будь-якого з більшості українських галузей народного господарства і соціально-культурних сфер суспільства.
Тому при розгляді доцільності застосувань тієї або іншої податкової пільги слід було б керуватися вагомішими і конкретнішими аргументами.