ГНСУ в ході розгляду особливостей звернення податкових накладних в електронній формі повідомила таке.
1. Відносно необхідності реєстрації усіх електронних податкових накладних в ЕРНН незалежно від суми.
Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн., не підлягає включенню в ЕРНН.
Також не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві і залишаються у продавця.
Обов'язковому включенню в ЕРНН незалежно від розміру ПДВ підлягає податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з поставки підакцизних товарів і товарів, ввезених в Україну.
Очевидно, податківці мають на увазі, що умови реєстрації в ЕРНН паперових і електронних податкових накладних однакові.
Хоча такий висновок і зручніший для платників, оскільки зменшує кількість роботи, але застосовувати його слід обережно, адже аргументація податківців залишає без уваги п. 201.1 НКУ, згідно з яким право видачі електронної податкової накладної передбачає дотримання умови відносно її реєстрації в ЕРНН, тоді як відносно паперової податкової накладної така умова не передбачена.
2. Відносно можливості накладення електронного цифрового підпису на електронні податкову накладну або розрахунок коригування, що передаються покупцеві, впродовж п'ятнадцяти календарних днів, що йдуть за датою їх складання.
Внесення відомостей, що містяться в податковій накладній або розрахунку коригування, в ЕРНН здійснюється шляхом представлення впродовж операційного дня вказаних документів в електронній формі податковій службі з використанням ЭЦП.
Операційний день триває з 00 до 23 годин.
Після складання податкової накладної або розрахунку коригування в електронній формі на них накладаються ЭЦП: спочатку головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника, а потім аналог друку. Фізичні особи спочатку накладають свій підпис, а потім - друк.
Після накладення ЭЦП продавець шифрує податкову накладну або розрахунок коригування в електронній формі і направляє їх в податкову службу по електронній пошті.
Отже, такий порядок не передбачає можливості відправити на реєстрацію в податкову службу електронні податкову накладну або розрахунок коригування без ЭЦП.
Також, на думку податківців, ЭЦП, яка накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЕРНН, і ЭЦП, яка скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцеві, повинні належати одній особі (лист від 28.03.2013 р. № 7454/7/15-33-17-04).