ГНСУ в ході розгляду питання відносно реєстрації простого суспільства в органах податкової служби при укладенні договорів про спільну діяльність за участю фізичної особи відмітила наступне.
Договір простого суспільства, як і усі договори, про спільну діяльність може бути двох- чи багатостороннім. Сторонами договору простого суспільства, метою якого є отримання прибутку, можуть бути тільки юридичні і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності. Необхідними умовами договору простого суспільства є об'єднання вкладів учасників і спільна діяльність з комерційною або іншою метою.
На обліку в органах податкової служби знаходяться договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на яких поширюються особливості податкового обліку і оподаткування діяльності по таких договорах (угодам), встановлені НКУ.
Оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи здійснюється відповідно до п. 153.14 НКУ.
Порядок обліку результатів спільної діяльності застосовується до тих договорів про спільну діяльність, по яких господарська діяльність здійснюється на території України, або метою яких є отримання прибутків, що підлягають оподаткуванню відповідно до розділу III НКУ, і уповноваженим платником в частині ведення обліку є платник податку на прибуток.
Кожен учасник договорів про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку і оподаткування спільної діяльності, визначені пунктом 153.14 НКУ, перебуває на обліку в органах ДПС і виконує обов'язки платника податків самостійно. Для цілей оподаткування дві особи або більше, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у рамках такої діяльності (лист від 19.03.2013 р. № 4256/6/18-3115).