Миндоходов проаналізувало судову практику з питань оскарження рішень про визначення (коригуванню) митної вартості і відмітило, зокрема, наступне (лист від 24.07.2013 р. № 12884/7/99-99-10-03-02-17/2580).
Визначення митної вартості товарів, які імпортуються в Україну, може здійснюватися наступними методами:
1) за ціною договору товарів (вартість операції), що відносно імпортуються;
2) за ціною договору відносно ідентичних товарів;
3) за ціною договору відносно подібних (аналогічних) товарів;
4) на підставі віднімання вартості;
5) на підставі збільшення вартості (обчислена вартість);
6) резервного.
Кожен наступний метод застосовується, якщо митна вартість не може бути визначена шляхом використання попереднього методу.
Митні органи в рішенні про визначення митної вартості товарів зобов'язані обгрунтувати неможливість застосування кожного з попередніх методів, у тому числі неможливість визнання заявленої декларантом митної вартості.
Проте сказане не означає, що факт застосування резервного методу визначення митної вартості товарів є безумовною основою для відміни рішення митного органу. Тим паче, що ВСУ не має повноважень перевіряти правильність встановлених обставин справи. Як наслідок, якщо суди попередніх інстанцій встановлять, що митний орган послідовно застосовував методи визначення митної вартості товарів і довів неможливість застосування кожного з них, а також якщо декларант відмовився надати додаткові документи, то такі дії митного органу будуть визнані правомірними.