Минсоцполитики нагадує, що при численні середньої заробітної плати для розрахунку посібника з тимчасової непрацездатності враховується заробітна плата в розмірі, в якому вона була нарахована і на яку був нарахований ЕСВ, а також враховуються фактично відпрацьовані дні в цих місяцях (лист від 22.07.2013 р. № 380/18/99-13).
У загальному випадку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є останні 6 календарних місяців. Місяці розрахункового періоду, в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду. Поважними причинами вважаються, зокрема, тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку.
Минсоцполитики робить висновок, що якщо застрахована особа після закінчення у нього відпустки по догляду за дитиною приступило до роботи, наприклад, 20 січня 2013 року, то при численні середньої заробітної плати для розрахунку посібника із страхового випадку, що настав в квітні 2013 року, січень 2013 року не виключається з розрахункового періоду і в розрахунок береться його частина і повні місяці - лютий і березень.
Раніше подібні роз'яснення надавав і ФСС по ВУТ.