Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Питання по оформленню звітних документів третій тиждень лідирують у Бумі

12 листопада 2013, 17:42
353
1
Реклама

Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".

Пропонуємо вашій увазі деякі Топ-питання за минулий тиждень:

1. Як виправити ситуацію, якщо в ЕРНН зареєстрований "помилковий" розрахунок коригування до податкової накладної, і як зареєструвати правильний?

2. Як правильно заповнити графи 2 і 3 нових книги обліку прибутків і витрат для фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування?

3. Чи треба отримувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на стіні власного магазину, розташованого на першому поверсі багатоповерхового будинку?

4. Чи виплачується вихідна допомога при скороченні штату працівників?

5. Як у бухгалтерському обліку відбити використання особистого майна працівника в діяльності підприємства?

6. Як виправити помилки в звітності по ЕСВ за минулі звітні періоди?

7. Як враховуються роботи по технічному обслуговуванню РРО в книзі обліку розрахункових операцій?

8. Як у бухгалтерському обліку відбити нарахування матеріальної допомоги?

Відповіді на деякі питання:

Питання 1: Як виправити ситуацію, якщо в ЕРНН зареєстрований "помилковий" розрахунок коригування до податкової накладної, і як зареєструвати правильний?

Відповідь

Прямої відповіді на це питання не містить ні чинне законодавство, ні роз'яснення Миндоходов.

Вважаємо, що, оскільки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - Розрахунок) є додатком 2 до податкової накладної згідно з наказом Мінфіну від 01.11.2011 р. N 1379, в цій ситуації необхідно керуватися усіма роз'ясненнями, що стосуються виправлення помилок при складанні і реєстрації в ЕРНН податкової накладної.

Так, Узагальнювальною податковою консультацією № 127 від 16.02.2012 р. визначено, якщо показники документу, вказані платником при його реєстрації в Єдиному реєстрі, не відповідають тим, які містяться в податковій накладній, такий документ не може бути виключений з ЕРНН і не може бути основою для формування податкового кредиту покупцем. При цьому платник має право зареєструвати в ЕРНН правильно оформлену податкову накладну, що підлягає включенню в реєстри виданих і отриманих податкових накладних і віддзеркаленню в деклараціях контрагентів.

При цьому наявність в ЕРНН податкової накладної з помилками служить причиною розбіжностей між даними ЕРНН і реєстру виданих податкових накладних платника ПДВ - продавця.

Ці розбіжності контролери вважають інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на них. Тому платникові ПДВ доведеться надавати пояснення відносно суті таких розбіжностей і документальні підтвердження своїх пояснень на обов'язковий письмовий запит Миндоходов впродовж 10 робочих днів з дня отримання запиту, який є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника (пп. 78.1.1 НКУ) податків.

Враховуючи вищевикладене, необхідно правильно оформити і зареєструвати в ЕРНН новий Розрахунок і чекати запиту Миндоходов.

Резюме: Вважаємо, необхідно правильно оформити і зареєструвати в ЕРНН новий Розрахунок.

Питання 2: Як правильно заповнити графи 2 і 3 нових книги обліку прибутків і витрат для фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування?

Відповідь

Відповідно до п. 6 Порядку ведення Книги обліку прибутків і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, окрім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Миндоходов від 16.09.2013 р. N 481 (далі - Порядок N 481), в графі 2 відбивається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності з сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, засоби, що поступили на поточний рахунок, в каса ФОП і отриманий готівка, сума заборгованість, по який збіг термін позовний давність, вартість безоплатно отриманий товар (робіт, послуг).

Звертаємо увагу, що вказане торкається тільки надходжень безпосередньо в межах господарської діяльності ФОП з дотриманням дати надходження оплати, а також за підсумками робочого дня, впродовж якого отриманий дохід.

При цьому згідно п. 7 Близько № 481 ФЛП-"общесистемщики", зареєстровані як платники ПДВ, не повинні включати до складу прибутків суму ПДВ, яка входить в ціну проданих товарів (робіт, послуг).

У графі 3 вказується сума повернених ФОП засобів за товари (роботи і послуги) і поверненої передоплати. Сума таких повернень відбивається без знаку "мінус", оскільки ці графи 4 передбачають різницю між 2 і 3 графами.

Резюме: В графі 2 - відбити дохід, що стосується господарської діяльності ФОП без ПДВ, якщо такі ФОП зареєстровані як платники ПДВ, а в графі 3 - повернення засобів за товари (роботи, послуги).

Питання 3: Чи треба отримувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на стіні власного магазину, розташованого на першому поверсі багатоповерхового будинку?

Відповідь

Статтею 1 Закону "Про рекламу" від 03.07.96 р. № 270/96-ВР (далі - Закон № 270/96-ВР) передбачено, що зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного устаткування, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, які затверджуються Кабінетом Міністрів України (ст. 16 Закону № 270/96-ВР).

Стягування плати за видачу дозволів забороняється.

Отже, дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на стіні власного магазину, розташованого на першому поверсі багатоповерхового будинку, необхідно отримувати.

Резюме: Так.

З усіма відповідями на Топ-питання ви можете ознайомитися у Бумі.

Якщо ви ще не є користувачем Буму, ви можете попрацювати з Бумом безкоштовно впродовж 3-х днів, пройшовши реєстрацію. Замовте БУМ прямо зараз на http://boom.ligazakon.ua/

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини