Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Продаж половини валютних надходжень і укорочений термін ВЭД-розрахунків залишаються

19 листопада 2013, 10:53
311
0
Реклама

НБУ продовжив на третій період обмеження термінів розрахунків по експортно-імпортних операціях і вимогу про обов'язковий продаж половини надходжень в іноземній валюті (постанови від 14.11.2013 р. № 453 і від 15.11.2013 р. № 457).

1. Розрахунки по операціях експорту і імпорту товарів повинні здійснюватися в строк, що не перевищує 90 календарних днів.

2. Іноземна валюта (яка відноситься до 1-ої групи Класифікатора іноземних валют, а також російські рублі), що поступила на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, що рівній або перевищує еквівалент 150 тис. грн. в місяць, підлягає обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.

3. Обов'язковому продажу на МВРУ підлягає 50 % іноземної валюти (яка відноситься до 1-ої групи Класифікатора іноземних валют, а також російські рублі), що поступила з-за кордону :

- на користь юрособ, що не є уповноваженими банками;

- фізосіб-підприємців;

- іноземних представництв (окрім офіційних представництв);

- на рахунки, відкриті для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи;

- на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.

Продаж здійснюється без доручення клієнта не пізніше наступного робочого дня після зарахування валюти на розподільний рахунок.

Не підлягають обов'язковому продажу вступу валюти :

- на користь держави або під державні гарантії;

- по кредитах, позиках, що притягаються відповідно до міжнародних договорів України, або від відповідних міжнародних фінансових організацій;

- по зареєстрованих проектах (програмам) міжнародної технічної допомоги;

- на користь резидентів-посередників по договорах комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами, які підлягають подальшому перерахуванню власникам засобів.

Термін дії постанов № 163 і 164 витікає 19.11.2013 р., а термін дії постанов № 453 і 457 починається 20.11.2013 р. і діють вони до 17.05.2014 р.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини