Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Миндоходов і ЛІГА :ЗАКОН провели онлайн-конференцію за результатами роботи Міністерства за рік існування

25.12.2013, 13:51
125
0

Миндоходов спільно з правовим порталом ligazakon.ua провели онлайн-конференцію на тему "Результати роботи Міністерства прибутків і зборів за рік існування".

Було поставлено багато різнопланових питань, на які відповідав Міністр прибутків і зборів України Олександр Клименко.

Так, сільгосппідприємство нарекло на небажання податківців визнавати цільовим використанням засобів із спецрахунку у разі їх витрачання на купівлю насіння, добрив і т. п.

Йому відповіли, що сума коштів із спецрахунку, витрачена на придбання сільськогосподарським товаровиробником насіння, добрив або інших запасів для використання безпосередньо у своїй виробничий діяльності, вважатиметься використаною за цільовим призначенням.

Незручні питання Міністр не те щоб ігнорував, але відповідав на них ухильно.

Наприклад, прозвучала претензія відносно "добровільно-примусової" підписки на відомчий Вісник і несхвальні висловлювання на адресу цього видання. У відповідь Міністр назвав Вісник "одним з найпрофесійніших журналів, які освітлюють питання податкової і митної системи", і визнав примус неприпустимим.

Услід за такою заявою свого проводиря податківцям нічого не залишається, як припинити практику нав'язування Вісника. Тим паче, що найпрофесійніші видання не потребують такого роду заходах поширення.

До речі, з приводу заяв. Питання відносно невиконаної обіцянки скоротити звітність по ЕСВ з 39 до 1 листа і включити її у форму № 1ДФ залишився без відповіді.

Дуже цікаве пояснення мотивів і підстав прийняття законопроекту № 3757що порушує принцип стабільності податкового законодавства, згідно з яким зміни у будь-які елементи податків і зборів не можуть вноситися пізніше чим за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому діятимуть нові правила і ставки (пп. 4.1.9 НКУ).

З відповіді Міністра виходить, що уряд ставить свої завдання (по підтримці стабільної економічної ситуації в країні і недопущенню руйнування економіки під впливом внутрішніх і зовнішніх ризиків) вище вимог законодавства.

По такій логіці може бути виправдане будь-яке порушення закону, якщо його пояснюють благими намірами.

На питання про подальшу долю виданих посвідчень платників ПДВ і єдиного податку, а також про режим роботи реєстрів платників на веб-порталі Міністр відповісти не встиг.


Увійдіть, щоб залишити коментар