Уряд підготував до подачі до Парламенту законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу і інших законодавчих актів України".
Цей об'ємний документ, що налічує понад чотири десятки сторінок, зачіпає усі основні податки і збори, і, у разі його прийняття, набуде чинності з 1 квітня.
Законопроектом запропоновано відмовитися від поетапного зниження базових ставок податку на прибуток і ПДВ, залишивши їх на нинішньому рівні - 18 % і 20 % відповідно. По інших податках і зборах, таким як акцизний податок, збір за першу реєстрацію транспортних засобів, екологічний податок, плата за користування надрами, збори за використання радіочастотного ресурсу, спеціальне використання водних ресурсів, заготівлю деревини цінних порід - ставки виростуть.
Є в законопроекті і радикальніші заходи, серед яких :
- введення пенсійного збору у розмірі 0,5 % при здійсненні операцій по купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в готівковій і безготівковій формі;
- оподаткування на прибутки фізичних осіб відсотків по депозитах і облігаціях по ставці 15 (17 %) у тому випадку, якщо сума вкладів перевищує 50 тис. грн.
Новий керівник Державної податкової служби вже назвав цей законопроект "шоковою терапією". В той же час, як справедливо помітила голова Міжнародної громадської організації "Рада незалежних бухгалтерів і аудиторів" Олена Макеева, законопроект не містить реальних заходів по поліпшенню адміністрування податків і зборів, а є тільки розширення бази оподаткування і підвищення ставок. Не треба бути провидцем, щоб сказати, як відреагує на це бізнес в кризових умовах. І залишається сподіватися, що вже незабаром ми дійсно побачимо Кодекс економічного розвитку, обіцяний Урядом.
Надалі ми оперативно інформуватимемо про проходження законопроекту в Парламенті, а у разі його прийняття негайно дамо детальний аналіз ухваленого закону.