Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-питання дня у Бумі. Виправлення помилок в звітності по ПДВ

7 травня 2014, 10:18
250
0
Реклама

Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".

Пропонуємо вашій увазі саме затребуване питання за сьогодні.

Який порядок виправлення помилки у разі невірного нарахування платником податків суми штрафу в рядку 26 уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань по ПДВ?

Згідно п. 50.1 НКУ і п. 1 р. IV Порядку заповнення і представлення податкової звітності по податку на додану вартість, затвердженого наказом Миндоходов від 13.11.2013 р. № 678, у випадку якщо в майбутніх періодах, з урахуванням термінів давності, визначених ст. 102 НКУ, платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше представленій ним декларації, він зобов'язаний відправити уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату представлення уточнюючого розрахунку.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється в порядку, визначеному ст. 50 НКУ.

Згідно п. 50.1 НКУ платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, встановлених п. 50.2 НКУ :

а) або відправити уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3% від такої суми до представлення такого уточнюючого розрахунку;

б) або відбити суму недоплати у складі декларації по цьому податку, яка подається за податковий період, що йде за періодом, в якому виявлений факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання по цьому податку.

При цьому, на думку контролюючих органів (див. розділ " Питання-відповіді" ресурсу "ЗІР" Миндоходов (База знань)), у такому разі платникові податків необхідно, з урахуванням термінів давності, визначених ст. 102 НКУ, відправити другий уточнюючий розрахунок до декларації, але з урахуванням показників, вказаних в першому уточнюючому розрахунку.

У Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі Ви можете також знайти відповіді на інші питання, пов'язані з темою звітності по ПДВ. Наприклад:

Як складається додаток 9 до податкової декларації по податку на додану вартість (ДС9)?

Як вносяться в Реєстр виданих і отриманих податкових накладних дані на підставі митної декларації?

Чи треба подавати додатки до декларації по ПДВ, якщо в такій декларації відсутні дані - проставлені прочерки?

і багато інших.

БУМ: Бухгалтерський Розумний Модуль http://boom.ligazakon.ua/ - якнайповніша в Україні база відповідей експертів на питання по бухгалтерському обліку і оподаткуванню, кадровій тематиці, договірній роботі і іншим суміжним темам. Усі відповіді відповідають останнім змінам в законодавстві.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини