Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".
Пропонуємо вашій увазі одне з Топ-питань цього тижня.
Як проводити через РРО попередню (авансову) плату за товар, реалізацію товару з "відстроченням платежу", остаточний розрахунок і повернення готівки?
Згідно п. 7 глав III Порядку реєстрації і застосування реєстраторів розрахункових операцій, вживаних для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Миндоходов від 28.08.2013 р. № 417, реєстрація видачі засобів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів в державні лотереї і інших випадках) або відміна помилково проведеної через РРО суми розрахунків здійснюється шляхом реєстрації негативної суми.
Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті негативних сум розрахунків :
- дозволяється реєструвати видачу засобів (відміну помилкової суми) за допомогою операції "службова видача";
- забороняється реєструвати через РРО негативні суми з використанням операції "сторно".
Відповідно до ст. 2 Закони України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265) розрахункова операція - прийом від покупця готівкових засобів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п. по місцю реалізації товарів (послуг), видача готівкових засобів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документу відносно оплати у безготівковій формі товару (послуги) банк покупця або, у разі повернення товар (відмови від послуги), оформлення розрахунковий документ відносно перерахування коштів у банк покупець.
Згідно п. 1 і п. 11 ст. 3 Закони № 265 суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій і у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів і т. п.) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму купівлі (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздруком відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменувань, цін товарів (послуг) і обліку їх кількості.
Враховуючи викладене вище і згідно з роз'ясненнями контролюючих органів (див. розділ "Питання-відповіді" ресурсу "ЗІР" Миндоходов (База знань)), розрахункові операції при творі розрахунків по відстрочених платежах повинні проводитися через РРО з використанням режиму попереднього програмування "погашення кредиту".
Остаточний готівковий розрахунок по відстроченому платежу має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменувань, цін товарів (послуг) і обліку їх кількості.
Крім того, реєстрація видачі засобів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів в державні лотереї і інших випадках) або відміна помилково проведеної через РРО суми розрахунків здійснюється шляхом реєстрації негативної суми.
Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті негативних сум розрахунків, то дозволяється реєструвати видачу засобів (відміну помилкової суми) за допомогою операції "службова видача".
У Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі Ви можете також знайти відповіді на інші питання, пов'язані з темою грошових коштів і розрахунків (зокрема по РРО (КУРО)). Наприклад:
- чи Передбачені терміни для представлення підприємством в орган Миндоходов копії довідки про опломбування РРО?
- Який Держреєстр РРО актуальний на даний момент?
- чи Має право підприємство у разі нездійснення діяльності у вихідні і святкові дні не застосовувати РРО і не друкувати щоденні фіскальні Z- Звіти?
і багато інших.
БУМ: Бухгалтерський Розумний Модуль - якнайповніша в Україні база відповідей експертів на питання по бухгалтерському обліку і оподаткуванню, кадровій тематиці, договірній роботі і іншим суміжним темам. Усі відповіді відповідають останнім змінам в законодавстві.
Викачати БУМ можна тут
Дізнайтеся більше про Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі на http://buhgalter.ua/
До 30 травня при купівлі Буму і системи ЛІГА :ЗАКОН діють спеціальні умови. Дізнайтеся більше про них тут