Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розслідування нещасного випадку : чи можлива перевірка в умовах мораторію

13 жовтня 2014, 09:39
252
0
Реклама

Як відомо, до кінця 2014 року введений мораторій на перевірки підприємств будь-якими контролюючими органами, окрім органів ГФСУ. Будь-які інші органи можуть проводити перевірки тільки з дозволу Кабміну або за заявою самого підприємства.

Проте при необхідності проведення перевірки на підприємстві, де стався нещасний випадок, отримання такого дозволу приведе до затягування термінів спеціального розслідування і порушення конституційних прав постраждалих працівників і членів їх сімей на соціальний захист у зв'язку з нещасним випадком.

Тому Госгорпромнадзор запропонував наступний вихід:

- до матеріалів спеціального розслідування нещасних випадків, окрім інших документів, залучати копії документів останніх перевірок стану охорони праці на підприємствах, які торкаються нещасного випадку і проводилися до його настання;

- в розділі 2 акти за формою Н-5 відмітити недоліки в організації роботи по охороні праці на підприємстві за результатами розгляду спеціальною комісією документації підприємства (служби охорони праці, відділу кадрів і т. д.);

- в розділі 4 акти за формою Н-5 відмітити узагальнені результати останньої перевірки стану охорони праці на підприємстві, які безпосередньо торкаються нещасного випадку.

Лист Госгорпромнадзора від 05.09.2014 р. № 6785-6/5-10/6/14.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини