Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У профільному комітеті розглянули проект Податкової реформи - 2016

18 листопада 2016, 12:38
265
0
Реклама

16 листопада 2016 року Комітет з питань податкової та митної політики розпочав розгляд трьох законопроектів, поданих Кабміном до Парламенту:

- проект № 5368 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)";

- проект № 5369 "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)";

- проект № 5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році".

Урядові ініціативи отримали низку зауважень, зокрема щодо:

  • запропонованого механізму призупинення реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ на основі системи ризиків, яку розроблятиме Мінфін;

  • необхідності пояснювати потребу в наданні індивідуальної податкової консультації при зверненні до податкового органу;

  • доцільності збереження нинішнього навантаження на підприємців другої групи, оскільки ставки єдиного податку залишаються прив'язаними до мінімальної зарплати, а не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

  • необґрунтованості підвищення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3%, адже це не впливає на надходження до бюджету;

  • подання у комплексі з розділом про ліквідацію податкової міліції законопроекту про створення нового органу з розслідування економічних злочинів, щоб процес демілітаризації фіскальної служби не розтягнувся надовго.

За повідомленням Міністра фінансів, законопроект про створення нового органу на заміну податковій міліції на сьогодні не погоджено тільки з єдиною структурою - Міністерством юстиції, тож ннезабаром документ винесуть на затвердження Урядом.

В. о. заступника голови ДФC Мирослав Продан поінформував членів Комітету про хід реформування органів відомства, що здійснюють митний контроль. За його даними, за січень-жовтень 2016 р. індикативні показники з надходжень від митниць виконано на 107%, а через систему "єдине вікно" оформлено вже 24892 декларацій.

Нагадаємо, Андрій Журжій порівняв редакцію антикорупційної реформи, яка була затверджена Урядом на початку жовтня, з редакцією реформи, зареєстрованої в Верховній Раді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини