Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна "перекрити" цукерки печивом, або Про облік пересортиці

22 листопада 2016, 08:55
229
0
Реклама

Що б там не говорили теоретики про причини виникнення пересортиці, а в торгівлі це явище осіло міцно. Адже уникнути його, особливо в умовах великої номенклатури і значного товарообігу, неможливо. Інша справа, що поняття "пересортиця" не визначено чинним законодавством. Крім того, це невизначене поняття треба правильно задокументувати і відбити в обліку. І звичайно, увесь цей тягар лягає на крихкі бухгалтерські плечі.

При проведенні інвентаризації, точніше на її підсумковому етапі, нерідко виникає ситуація, коли інвентаризаційною комісією виявляється недостача одних і надлишок інших, однакових по найменуванню і схожих за зовнішніми ознаками, ТМЦ. Тобто інвентаризаційна комісія складає протокол, в якому наводяться результати проведеної інвентаризації і виводи по них, а також пропозиції про залік недостач і надлишків після пересортиці, списання недостач в межах норм природного спаду і наднормативних недостач (п. 1 р. IV Положення № 879).

Такі розбіжності називають інвентаризаційними різницями.

У разі виявлення інвентаризаційних різниць (недостач або надлишків) складається порівняльна відомість.

Повну версію статті "Чи можна "перекрити" цукерки печивом, або Про облік пересортиці" у відкритому доступі читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН № 47.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: бланки і шаблони договорів, формування звітності, бухгалтерський і податковий облік, законодавство і багато що інше, що необхідно для роботи бухгалтера!

Спробувати безкоштовно

Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини