Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банкам дозволили купувати валюту для розміщення за кордоном на рахунках міжнародних платіжних систем

12 жовтня 2017, 15:30
233
0
Реклама

Банкам і небанківським установам дозволено здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю й перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем як банкам, так і небанківським фінансовим установам. Це кошти, які мають використовуватися для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон.

Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи - учасники міжнародних платіжних систем.

Окрім того, уточнено порядок застосування винятків із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі винятки підпадають усі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів й інших платежів, установлених договором.

Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах і подальшому розвитку економічних відносин в Україні. Водночас вони не спричинять додаткового тиску на валютному ринку.

Відповідна постанова Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410» від 10.10.2017 р. № 101 набирає чинності 12 жовтня 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини