Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Керівництво з розблокування податкових накладних від ДФС

13 листопада 2017, 11:00
2671
0
Реклама

ГУ ДФС у Дніпропетровській області підготувало для платників ПДВ Корисний довідник щодо блокування податкових накладних/розрахунків коригування (далі - ПН/РК) у ЄРПН.

Зокрема контролери виклали алгоритм дій платників ПДВ у разі зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН відповідно до п. 201.16 ПКУ.

Крок 1 - платник отримав квитанцію № 1 про зупинення реєстрації в ЄРПН ПН/РК. Зміст причини зупинення реєстрації ПН/РК розкриває сутність ризику операції відповідно до затверджених Критеріїв оцінки ступеня ризиків.

Крок 2 - платник ПДВ одночасно подає (має право подати протягом 365 к.дн.) в електронному вигляді:

• Таблицю даних платника податку (додаток до наказу Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567) за формою J(F)1312302 (далі - Таблиця);

• Пояснення у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по зупинених ПН/РК за формою J(F)1312602 (далі - Повідомлення);

• копії документів (додаються до Повідомлення) у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360102 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ). Вичерпний перелік документів затверджений наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567.

Увага!

1. Таблиця, Повідомлення та копії документів подаються лише в електронному вигляді. Документи, подані на паперових носіях, до розгляду не приймаються.

2. Строк подання Таблиці та Повідомлення не повинен перевищувати 365 к.дн. із моменту отримання повідомлення про зупинення реєстрації ПН/РК.

Крок 3 - платник має право за власним бажанням надати до контролюючого органу разом із Таблицею та Повідомленням інші документи, що підтверджують здійснення платником операцій у певному сегменті ринку й істотно розкривають сутність операції, яка на постійній основі постачання (виготовлення) здійснюється платником.

Крок 4 - після перевірки документів комісія ДФС України приймає рішення про реєстрацію ПН/РК у ЄРПН або про відмову в такій реєстрації, яке квитанцією № 2 направляється платнику.

Увага!

1. Реєстрація ПН/РК у ЄРПН здійснюється датою подання їх на реєстрацію.

2. Перебіг граничного строку реєстрації ПН/РК переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 ПКУ.

Крок 5 - у разі прийняття комісією ДФС України рішення про відмову в реєстрації ПН/РК платник податку подає (має право) скаргу на таке рішення:

• до комісії ДФС України з питань розгляду скарг протягом 10 к.дн. після отримання рішення комісії ДФС України, відповідно до постанови КМУ від 04.07.2017 р. № 485;

• до суду.

Крім того, дніпропетровські податківці надали практичний приклад, зразки заповнення Таблиці та Повідомлення, а також зауваження для сільгоспвиробників.

Така інформація була опублікована на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини