Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Витяг із ЄРДР щодо заяви про кримінальне правопорушення дозволять отримати протягом доби

13 листопада 2017, 16:30
539
0
Реклама

На сайті ВРУ зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування (№ 7275).

Зокрема проектом Закону пропонується внести зміни до статей 60, 214 КПК і надати право заявнику отримувати витяг із ЄРДР щодо його заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також установити обов'язок слідчого, прокурора надати такий витяг через 24 години з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення.

Запропоновані зміни нададуть можливість заявникам оперативно отримувати підтвердження факту початку досудового розслідування за їх заявами чи повідомленнями про кримінальні правопорушення або ж оскаржувати бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР у встановленому законом порядку.

Водночас проектом Закону пропонується внести зміни до статей 3, 28, 303 та 308 КПК, згідно з якими особа, по відношенню до якої (у т.ч. її майна) провадяться процесуальні дії та яка не є стороною кримінального провадження, має право заявляти клопотання про здійснення кримінального провадження в розумні строки й оскаржувати, зокрема, порушення таких строків.

Запровадження зазначених змін надасть можливість особам, яким тривалий час не вручено повідомлення про підозру, однак стосовно яких фактично провадяться процесуальні дії, захищати свої права та законні інтереси.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини