Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Агентські договори - тема модуля БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

14 листопада 2017, 10:00
1886
0
Реклама

У підприємницькій практиці агентські договори популярні давно. Адже вони дають змогу вчиняти від імені довірителя не лише юридичні, а й фактичні дії. У статті «Агентські договори: правові аспекти» нагадаємо правові аспекти, пов'язані з укладанням таких договорів.

Облік операцій, які проводять у межах агентського договору на продаж, зазвичай не зумовлює труднощів. Водночас є низка нюансів, на які сторони мають звернути увагу. Про це й поговоримо в статті «Агентський договір на продаж: облік у сторін»

Агентські договори в зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД) можна укладати на різні операції. У статті «Агентський договір на придбання товарів у ЗЕД: облік у сторін» розглянемо схему, за якою агент - резидент України купує в нерезидента товар для принципала - резидента України.

Агентські договори на купівлю на практиці трапляються рідше, ніж договори на продаж. Порядок відображення таких договорів в обліку принципала й агента має особливості, які й розглянемо в статті «Агентський договір на купівлю: облік у сторін».

Облік агентських договорів у сфері зовнішньоекономічної діяльності досить складний, оскільки в розрахунках між сторонами використовується валюта. У зв'язку з цим виникають питання, пов'язані з обчисленням курсових різниць. У статті «Агентський договір на продаж товарів у ЗЕД: облік у сторін» розглянемо облік агентських договорів, за якими принципал - резидент України дає доручення агенту - резиденту України продати товар покупцеві-нерезиденту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини