Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Орендар передає орендодавцю поліпшення об’єкта оренди: податкові наслідки

14 листопада 2017, 11:15
451
0
Реклама

Податок на прибуток

Наразі об'єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). Щоправда, підприємства, у яких річний бухгалтерський дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) за останній річний звітний період не перевищує 20 млн грн, мають право визначати податок на прибуток і без коригувань із р. ІІІ ПКУ (крім збитку попередніх періодів).

Своєю чергою, високодохідні підприємства (орендарі) по закінченню договору оперативної оренди на підставі положень абз. 4 п. 138.1 й абз. 3 п. 138.2 ПКУ мають:

• збільшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної відповідно до національних П(С)БО;

• зменшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

ПДВ

Якщо орендарем - платником ПДВ понесено витрати на поліпшення об'єкта оренди та такі витрати не компенсовано орендодавцем, то під час повернення об'єкта оренди таке поліпшення вважається безоплатно наданою послугою, яка підлягає обкладенню ПДВ за основною ставкою, виходячи із ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Якщо ж між орендодавцем й орендарем укладено окремі договори про надання орендодавцем орендарю компенсації витрат орендаря на поліпшення об'єкта оренди, то суми коштів, сплачених (відшкодованих, компенсованих) за такими договорами, є окремою операцією з надання послуги з поліпшення основних фондів. Тому така операція розглядається як окремий об'єкт оподаткування та підлягає обкладенню ПДВ за основною ставкою, виходячи із ціни, визначеної у відповідних договорах.

ІПК ГУ ДФС в Одеській області від 08.11.2017 р. № 2559/ІПК/15-32-12-01-14

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини