Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Продавець повертає покупцю аванс 3-річної давності: чи можна зменшити ПДВ-зобов’язання

17 листопада 2017, 09:30
290
0
Реклама

Якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором були визначені податкові зобов'язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін попередня (авансова) оплата повертається на поточний рахунок покупця, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, і зменшити нараховану суму податкових зобов'язань із ПДВ.

Такий висновок зробила ДФСУ в ІПК від 10.11.2017 р. № 2589/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Стосовно цього запитань не виникає. Адже такий умовивід повністю відповідає нормам п. 192.1 ПКУ. Утім, якщо з дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування, минуло 1095 днів, ситуація ускладнюється. Адже питання щодо можливості реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до таких податкових накладних поки що лишається невирішеним. Уже неодноразово ДФС повідомляла, що стосовно цього було направлено відповідне звернення до Мінфіну.

Тобто поки що продавець (платник ПДВ), який повертає покупцю аванс трирічної давності, не може скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної та при цьому зменшити свої ПДВ-зобов'язання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини