Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як вплине на роботу підприємств запровадження Нацбанком правил заокруглення

21 листопада 2017, 11:20
344
0
Реклама

Монети дрібних номіналів (1-5 коп.) майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги, вони не повною мірою забезпечують функцію обігу. Водночас вартість виготовлення таких монет перевищує їх номінальну вартість. У зв'язку із цим Нацбанком було підготовлено проект постанови «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», про що ми розповідали в новині «НБУ планує припинити карбування монет номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок».

Своєю чергою, на офіційному веб-сайті НБУ було опубліковано питання та відповіді на актуальні запитання щодо запропонованих Національним банком правил заокруглення. Серед них, зокрема, такі:

Чи заокруглюватиметься кожна ціна товару?

Пропоновані правила заокруглення передбачають закруглення лише загальної (у чеку) суми розрахунків.

Чи зможуть підприємства встановлювати ціни, які закінчуються на 99 копійок?

Так. Підприємства й надалі зможуть установлювати ціни, які закінчуються на 99 копійок.

З якої дати діятимуть правила заокруглення?

Національний банк пропонує обговорити з громадськістю правила заокруглення до 18 грудня 2017 року. І вже після отримання й узагальнення відгуків громадськості прийматиме рішення про встановлення таких правил та їх терміни.

Чи зможуть українці й надалі використовувати монети дрібних номіналів для купівлі товарів і послуг?

Безумовно. Ці монети (1, 2, 5, 25 коп.) лишаються в обігу необмежений період часу. Таким чином, громадяни зможуть розраховуватися ними або обмінювати накопичені монети в банківських установах.

Чи заокруглюватимуть підприємства ціни, якщо у споживачів буде із собою точна сума?

У разі наявності монет відповідних номіналів у покупця чи в продавця споживачі зможуть використовувати їх у розрахунках.

Чи зобов'язані підприємства відображати у чеках суми до заокруглення та після нього? Чи потрібно буде їм перепрограмовувати РРО?

Підприємства повинні зазначати у чеках загальні суми покупки до заокруглення та після нього, зокрема використовуючи механізм надбавок/знижок. Це не потребуватиме додаткових витрат на переналаштування РРО.

Чи заокруглюватимуть підприємства ціни під час безготівкових розрахунків?

Ні. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не повинно здійснюватися, оскільки копійки залишаться законною платіжною грошовою одиницею в Україні.

Чи зобов'язані будуть підприємства приймати дрібні копійки?

Так. Копійки лишаються дійсним платіжним засобом в Україні. У разі наявності монет відповідних номіналів у покупця підприємства повинні прийняти їх для розрахунків.

Чи зобов'язані підприємства дотримуватися правил щодо заокруглення, запропонованих НБУ?

Так. Підприємства заокруглюватимуть остаточні суми (решту) за будь-якими готівковими платежами відповідно до встановлених постановою Правління Національного банку правил.

Чи потрібно заокруглювати суму, коли клієнт вимагає повернення платежу?

Якщо відшкодування виплачується готівкою, а монети не використовуються, підприємства заокруглюватимуть остаточні суми відповідно до встановлених правил.

Чи зможуть підприємства й надалі здавати монети дрібних номіналів у свої банки?

Звісно. Підприємства зможуть продовжувати здавати монети на рахунки у своїх банках.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини