Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДФС відзвітувала про роботу системи моніторингу ризиків і блокування податкових накладних

22 листопада 2017, 11:55
344
0
Реклама

17 листопада 2017 року набули чинності Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджені наказом Мінфіну від 09.11.2017 р. № 926.

Відповідно до змін, запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням понад 2% і градація рівня ризикового товару залежно від податкового навантаження.

Під градацією рівня ризикового товару мається на увазі те, що залежно від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.

Наприклад: якщо в платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більш ніж 75%, для платника податків із податковим навантаженням 0,01 такий допустимий рівень становить не більш ніж 40%. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику, і як результат - реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог п. 201.16 ПКУ.

Наказом також передбачено призупинення реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більш ніж удвічі та/або зміну номенклатури товарів/послуг.

Такі зміни значно зменшать кількість призупинених податкових накладних сумлінним платникам податків й унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.

Загалом із початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних у ЄРПН станом на 20 листопада зареєстровано майже 94,9 млн податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 557,6 млрд грн.

За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних призупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд грн. Це становить 0,54% до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.

Станом на 20 листопада 2017 року комісією ДФС за результатами розгляду повідомлень із підтвердженням реальності проведених операцій по зупинених податкових накладних уже прийнято рішення по 203,4 тис. документів.

Так, позитивні рішення винесено по понад 164 тис. податкових накладних, відмовлено в реєстрації - 39,4 тис.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини