Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роботодавець відмовився затверджувати рішення про підвищення кваліфікації: чи правомірно це

27 листопада 2017, 12:00
340
0
Реклама

Загальними положеннями розділу 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, передбачено: кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання й обов'язки, творчо та сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій. Присвоєння та підвищення кваліфікаційних категорій працівникам провадять комісії з проведення кваліфікаційної атестації.

Кваліфікаційна атестація - це визначення рівня кваліфікації та стажу роботи, залежно від чого встановлюється кваліфікаційна категорія, рекомендується відповідний тарифний розряд. Присвоєння та підвищення кваліфікаційної категорії здійснюється комісією з проведення кваліфікаційної атестації.

Завдання кваліфікаційної комісії - оцінювати професійну кваліфікацію та ділові якості працівників на основі об'єктивних критеріїв, виходячи з результатів його роботи. Атестацію проводять за рішенням роботодавця, який затверджує положення про проведення атестації, склад комісії, графік її проведення. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника та роботодавця протягом 3-х днів після його прийняття (ч. 12 ст. 11 Закону України «Про професійний розвиток працівника» від 12.01.2012 р. № 4312-VI). Рішення атестаційної комісії є чинним, допоки воно не скасоване в установленому порядку.

Управління Держпраці у Хмельницькій області зауважило: остаточне рішення щодо підвищення кваліфікаційної категорії в кожному окремому випадку приймає керівник підприємства (установи) залежно від того, яка посада передбачена штатним розписом та фонд оплати праці. Водночас на підставі висновку комісії з проведення кваліфікаційної атестації про підвищення кваліфікаційної категорії працівнику керівник може прийняти рішення про внесення відповідних змін до штатного розпису. Зміни, які вносяться до штатного розпису бюджетної установи, затверджуються в тому ж порядку, що й штатний розпис - за погодженням (затвердженням) з органом вищого рівня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини