Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДФС пояснила, як працюють зміни до блокувальних критеріїв

28 листопада 2017, 16:15
469
0
Реклама

ДФС постійно працює над удосконаленням СМКОР. Останніми змінами в Систему, затвердженими наказом Мінфіну від 09.11.2017 р. № 926, який набрав чинності 17 листопада 2017 року, були:

• автоматичне врахування Таблиці даних платника податків (далі - Таблиця);

• градація рівня ризикового товару;

• зупинення реєстрації РК на зміну вартості товарів більш ніж удвічі та/або зміну номенклатури товарів/послуг.

Автоматичне врахування Таблиці. Платниками, у яких значення показників D (розрахункова величина, яка дорівнює відношенню загальної суми сплачених за останні 12 місяців сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої під час імпорту товарів) платником податку та його відокремленими підрозділами до загальної суми постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7%, за останні 12 місяців, яка зазначена платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН) та P (сума ПДВ, зазначена платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН ПН/РК), розрахованих у порядку, наведеному в пп. 4 п. 5 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567, мають такі розміри: D > 0,02, P < Pм Ч 1,3, й обсяг постачання товарів/послуг у ПН/РК, складених із 01.01.2017 у ЄРПН, зазначених у Таблиці даних платника податків, становить понад 25% загального обсягу постачання за період із 01.01.2017.

Автоматичне врахування Таблиці передбачено для сумлінних платників податків, які у зв'язку зі специфікою своєї діяльності завжди будуть об'єктом Системи, а реєстрація ПН на реалізацію товарів/послуг з урахуванням наявності відсотка придбаного ризикового товару в більшості випадків буде зупинена.

Подання Таблиці даних платника податку дозволяє сумлінному платнику податку надалі суттєво зменшити кількість тих ПН, які будуть заблоковані.

Градація рівня ризикового товару передбачає, що залежно від податкового навантаження (значення показника D) платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару.

Для платників, у яких значення показника D становить понад 0,03, допустимий відсотковий рівень ризикового товару сягає не більш ніж 75%; від 0,02 до 0,03 - не більш ніж 60%; від 0,015 до 0,02 - не більш ніж 50%; від 0,01 до 0,015 - не більш ніж 40%, від 0,005 до 0,01 - не більш ніж 30%, до 0,005 - не більш ніж 20% товарів із кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС як ризикові групи товарів із кодами відповідно до УКТ ЗЕД.

Тобто в разі збільшення значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.

Наприклад, якщо в платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більш ніж 75%, для платника податків із податковим навантаженням 0,01 такий допустимий рівень становить не більш ніж 40%. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару ПН потрапляє в зону ризику, і, як результат - реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог п. 201.16 ПКУ.

Також відповідним наказом передбачено зупинення реєстрації РК, складеного постачальником товарів/послуг до ПН, яка складена на отримувача - платника ПДВ, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більш ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших 4-х цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до ДКПП - перших 2-х цифр кодів).

За словами контролерів, запропоновані зміни значно зменшать кількість зупинених ПН сумлінним платникам податків й унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.

Таке повідомлення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФСУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини