Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна роботи підвищеної небезпеки виконувати на підставі договору підряду з фізособою

29 листопада 2017, 09:00
919
0
Реклама

Управлянні Держпраці в Рівненській області звернуло увагу на те, що до виконання робіт підвищеної небезпеки допускаються особи та підрядні (субпідрядні) організації, які не мають відповідних дозволів, передбачених чинним законодавством.

Проте відповідно до ч. 3 ст. 837 ЦКУ для виконання окремих видів робіт, установлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.

Водночас згідно із ч. 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування з підвищеною небезпекою.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107.

Тобто виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду має право лише той підрядник, який одержав згідно з Порядком № 1107 відповідний дозвіл.

Держпраці закликає суб'єктів господарювання не залучати до виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі ЦПД фізосіб, які не є суб'єктами одержання відповідного дозволу.

Особи, які залучаються до виконання робіт на підставі ЦПД, виконують роботи без відповідного навчання з питань охорони праці та, як правило, без належної професійної підготовки. Нещасні випадки з такими особами не пов'язуються з виробництвом, і потерпілі та їх сім'ї не отримують жодних соціальних гарантій та пільг, передбачених законодавством.

Управління Держпраці у Рівненській області наголошує: згідно з вимогами чинного законодавства про охорону праці, замовник повинен визначити одну з підрядних організацій (зазвичай генпідрядника, який має відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки) відповідальною за охорону праці на об'єкті. Недотримання генпідрядником цих вимог не скасовує відповідальності із субпідрядника (підрядника) за порушення ним правил і норм безпеки праці під час виконання робіт і можливі у зв'язку із цим нещасні випадки. Усі вимоги чітко вказані в п. 4.13 Основних положень «Охорона праці і промислова безпека у будівництві» Державних будівельних норм України (ДБН А.3.2-2-2009).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини