Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Особливості складання податкових накладних автостанціями

29 листопада 2017, 14:15
247
0
Реклама

Базою обкладення ПДВ у автостанції - платника ПДВ, яка здійснює продаж квитків на проїзд автобусами, є сума, що складається з автостанційного збору та плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої). Вартість проїзду, що включається до вартості квитка та перераховується перевізнику, не включається до бази обкладення ПДВ у автостанції - платника ПДВ.

Послуга з перевезення надається пасажиру самим перевізником і відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ є операцією з постачання.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН (пп. 201.1 ПКУ).

Перевізник складає податкову накладну на повну вартість послуг перевезення. При цьому кошти за надання послуг із перевезення перевізник отримує від автостанції. Відповідно до п. 12 Порядку № 1307, у рядку «Особа (платник податку) - покупець» податкової накладної зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000».

Автостанція складає податкову накладну на суму, що складається з автостанційного збору та плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої).

Ця податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій. У рядку «Особа (платник податку) - покупець» податкової накладної зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000» (п. 4 Порядку № 1307).

Якщо діяльність із постачання послуг із використанням касових апаратів здійснюється автостанціями (філіями) і при цьому головним підприємством не делеговано їм право складання податкових накладних, то платник податку може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій із постачання товарів/послуг, оплата за які здійснена протягом дня через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), якщо на ці операції не була складена окрема податкова накладна, а саме:

• складати окремі податкові накладні за щоденними підсумками операцій за показниками кожного з таких реєстраторів розрахункових операцій або платіжний пристрій;

• складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій за показниками всіх реєстраторів розрахункових операцій або платіжних пристроїв.

ІПК від 27.11.2017 р. № 2715/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини