Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ПДВ

Зараховуємо передоплату за іншим договором: які наслідки в ПДВ-обліку

30 листопада 2017, 09:00
329
0
Реклама

Якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором № 1 були визначені податкові зобов'язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється, а попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати й зменшити нараховану суму податкових зобов'язань із ПДВ.

Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2. Водночас у графі 2 розрахунку коригування зазначається: «Залік попередньої оплати в рахунок поставлених товарів/послуг за іншим договором № _____ від ________».

Такий розрахунок коригування, відповідно до п. 192.1 ПКУ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Зареєстрований розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов'язань, а для отримувача-покупця - підставою для зменшення податкового кредиту.

Водночас якщо за договором № 2 товари/послуги вже були поставлені та на дату такого постачання («першої події») постачальником було складено й зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за договором № 1 у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 податкова накладна постачальником не складається.

Якщо ж на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за договором № 1 у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 такі товари/послуги за договором № 2 поставлені не були, то на дату підписання цього документа продавець - платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ і скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором № 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми ПДВ, зазначеної в ній, до податкового кредиту.

ІПК Офісу великих платників ДФС від 27.11.2017 р. № 2709/ІПК/28-10-01-03-11

Надійний сервіс для підготовки та подання звітності REPORT від ЛІГА:ЗАКОН - без установки та оновлень, з актуальними формами та підказками. Допомагає просто й швидко формувати та подавати звіти, реєструвати податкові накладні. Персональний консультант допоможе працювати в сервісі. Одна ліцензія дійсна для п'яти підприємств, працює 24/7.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини