Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Постачаємо товари (послуги) у рамках МТД: ПДВ і податок на прибуток

1 грудня 2017, 10:00
925
0
Реклама

ПДВ

Операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту міжнародної технічної допомоги (далі - МТД) і в межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що постачаються виконавцям проектів МТД й оплачуються за кошти МТД, звільняються від обкладення ПДВ.

Постачальник - платник ПДВ під час постачання таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів/послуг із поміткою «Без ПДВ», яка підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН. При цьому постачальник за такими операціями податкові зобов'язання з ПДВ не визначає та до бюджету не сплачує.

Сума ПДВ, сплачена платником ПДВ під час увезення товарів на митну територію України, підлягає включенню до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформленої митної декларації, незалежно від того, чи такі товари придбаваються (увозяться) для реалізації проекту МТД, чи для інших цілей.

Своєю чергою, податкові зобов'язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ за операціями з постачання таких товарів у межах виконання проекту МТД, звільнення від обкладення ПДВ яких передбачено п. 197.11 ПКУ, платником ПДВ не нараховуються.

Податок на прибуток

Щодо обкладення податком на прибуток, то у частині таких операцій Податковим кодексом пільг не передбачено. Утім ст. 3 ПКУ визначено, що однією зі складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та якими регулюються питання оподаткування. При цьому якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, установлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

Тобто прибуток підприємств, отриманий за рахунок коштів МТД у межах виконання проекту (програми) МТД, може звільнятися від оподаткування, лише якщо це передбачено відповідним міжнародним договором.

ІПК ДФСУ від 21.11.17 р. № 2679/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини