Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як застосовувати оновлені з 2018 року Списки № 1 та № 2 шкідливих професій

4 грудня 2017, 10:20
2766
0
Реклама

З 1 січня 2018 року набирає чинності постанова КМУ «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461» від 04.07.2017 р. № 479 (далі - Постанова № 479).

Унесені зміни стосуються, зокрема, працівників, зайнятих ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва.

Так, розділи І «Гірничі роботи», II «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III «Чорна металургія», IV «Виробництво коксопродуктів», VII «Виробництво кольорових металів», VIII «Хімічне виробництво», X «Перероблення нафти, газу, газового конденсату, вугілля та сланцю» Списку № 1 доповнено позицією: «Працівники ремонтних служб, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва».

Такою ж позицією доповнено й розділи Списку № 2, а саме: І «Гірничі роботи», II «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III «Чорна металургія», IV «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка», V «Виробництво вогнетривів», VI «Виробництво метизів», VII «Виробництво генераторного газу і одержання газів у процесі металургійного виробництва», VIII «Виробництво кольорових металів», X «Хімічне виробництво», та підрозділ 1 «Ливарне виробництво» розділу XIV «Оброблення металу».

Якщо позиціями Списків № 1 і № 2 передбачені працівники, зайняті в певному виробництві без зазначення найменування професій (посад), як у цьому випадку, такі позиції поширюються на всіх працівників незалежно від найменування їх професій (посад), у т.ч. керівників, фахівців, майстрів.

Згідно з п. 3 Порядку, що регулює застосування Списків № 1 і № 2 (наказ Мінпраці від 18.11.2005 р. № 383), під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх унесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Отже, до стажу роботи працівників, професії (посади) яких включено до Списків № 1 і № 2 згідно з Постановою № 479 і які продовжать працювати за такими професіями (посадами) після набрання чинності цією постановою (01.01.2018), зараховується весь період їх роботи за відповідними професіями (посадами) за умови підтвердження відповідного права за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

При цьому якщо таким працівникам за результатами атестації робочих місць, 5-річний строк якої не минув, підтверджено право на відповідну пільгову пенсію, й умови праці за цей час докорінно не змінювалися, проводити позачергову атестацію відповідних робочих місць за умовами праці не потрібно.

Лист Мінсоцполітики від 24.11.2017 р. № 22862/0/2-7/28

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини