Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Систему блокування податкових накладних тимчасово призупинять: деталі законодавчих змін

8 грудня 2017, 09:15
581
0
Реклама

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (законопроект № 6776-д).

Окрім того, що прийнятий документ передбачає індексацію ставок податків, встановлених в абсолютних значеннях, до нього було запропоновано цілий ряд поправок, які були схвалені народними депутатами.

Серед схвалених поправок також норма, яка фактично повертає тестовий режим механізму зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Так, підрозділ 2 розділу XX ПКУ доповнять пунктом 571, за яким:

«Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до п. 201.16 ПКУ, реєструються з урахуванням вимог п. 2001.3 та п. 2001.9 ПКУ, 02.01.2018 року крім:

податкових накладних/розрахунків коригування, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ;

податкових накладних/розрахунків коригування по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН і по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до п. 201.16 ПКУ з 01.12.2017 року до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році ” та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Дія абз. 3 п. 201.10 ПКУ зупиняється до дня набрання чинності порядку, затвердженого відповідно до п. 201.16 ПКУ».

Оновлений п. 201.16 ПКУ передбачатиме, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному КМУ.

Інформацію про повернення тестового режиму підтвердив й Мінфін. За повідомленням на сайті Мінфіну систему ризиків з ПДВ буде тимчасово зупинено до моменту узгодження оптимального рішення, що відповідатиме інтересам всіх сегментів бізнесу та попереджуватиме розкрадання бюджету.

Мінфін разом з Комітетом прийняли спільне рішення зупинити роботу системи ризиків з ПДВ для того щоб разом з експертами, бізнесом та народними депутатами напрацювати узгоджене рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу і в той же час буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ. Відповідне рішення було підтримане Верховною Радою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини