Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для фермерів готують зміни в оподаткуванні та розпорядженні землею

8 грудня 2017, 13:00
672
0
Реклама

У Верховній Раді оприлюднено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» (№ 7363).

Зокрема документ змінює склад платників ЄП 4-ї групи сільськогосподарських товаровиробників, якими можуть бути:

а) юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%;

б) фізичні особи - підприємці, які провадять діяльність винятково в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство», за умови виконання сукупності таких вимог:

• займаються винятково виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

• здійснюють господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

• не використовують працю найманих осіб;

• членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України;

• площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду в користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 га, але не більш як 20 га.

Крім того, запропоновано встановити для платників ЄП 4-ї групи юросіб диференційовані ставки податку, які залежатимуть від визначених органами місцевого самоврядування ставок земельного податку. Водночас передбачається законодавче встановлення різниці між ставками земельного податку та ставками єдиного податку для таких платників 4-ї групи.

Документ також передбачає провести децентралізацію повноважень щодо розпорядження землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, визначення правової долі земель колективної власності, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, вирішення інших питань у сфері земельних відносин.

Також запропоновано:

• зобов'язати сільськогосподарського товаровиробника сплачувати (перераховувати) ПДФО з орендної плати за нерухоме майно (у тому числі земельні ділянки, паї) до відповідного місцевого бюджету за місцем знаходження таких земельних ділянок та/або земельних часток (паїв);

• надати органам місцевого самоврядування право встановлювати фізичним особам індивідуальні пільги зі сплати місцевих податків;

• установити, що за платників єдиного податку - фізичних осіб (фермерів) частина ЄСВ сплачується за рахунок держави;

• підвищити адміністративну відповідальність за вчинення державними реєстраторами прав порушень вимог законодавства під час учинення реєстраційних дій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини