Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Придбання корпоративних прав у статутному фонді нерезидента: чи застосовуються валютні обмеження

12 грудня 2017, 12:35
633
0
Реклама

Поточними торговельними операціями в іноземній валюті відповідно до п. 10 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою НБУ від 10.08.2005 р. № 281, є розрахунки за експорт й імпорт товару без відстрочення платежу або з відстроченням, що згідно з договором не перевищує строки, установлені законодавством України для здійснення таких розрахунків.

Зазначені операції регулюються Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі - Закон), і на них поширюються обмеження строків розрахунків, установлені статтями 1 та 2 цього Закону.

Своєю чергою, операції в іноземній валюті щодо часткової участі нерезидента в підприємствах, які створюються спільно з українськими юридичними особами, придбання корпоративних прав є валютними операціями, пов'язаними з рухом капіталу.

Податківці в ІПК від 05.12.2017 р. № 2841/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначили: положення Закону не застосовується до операцій щодо придбання у нерезидента корпоративних прав (зменшення розміру статутного фонду), оскільки такі операції не належать до поточних торговельних операцій.

Стосовно коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають за операціями з корпоративними правами, то фіскали наголосили, що ПКУ не передбачає коригування фінансового результату на різниці за операціями з продажу й іншого відчуження корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку під час формування фінансового результату.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини