Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

15 грудня — останній день подання заяви про перехід на єдиний податок із нового року

14 грудня 2017, 10:00
363
0
Реклама

Фізична особа - підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування), не може повернутися в поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалася власним правом на застосування спрощеної системи оподаткування в поточному році. Водночас така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПКУ.

Отже, щоб перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2018 року, фізична особа - підприємець має подати заяву до органів фіскальної служби до 15 грудня 2017 року.

Реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом унесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

У разі відмови в реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний надати протягом двох робочих днів із дня подання суб'єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання в установленому порядку.

При цьому згідно зі ст. 299 ПКУ підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку є винятково:

1) невідповідність такого суб'єкта вимогам, установленим ст. 291 ПКУ;

2) наявність у суб'єкта господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання таким суб'єктом вимог, установлених пп. 298.1.4 ПКУ.

Офіційний веб-портал ДФС в Одеській області

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини