Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банківський сектор отримає узагальнюючі податкові консультації

14 грудня 2017, 17:30
236
0
Реклама

Під час першого засідання Експертної ради щодо підготовки узагальнюючих податкових консультацій розглядалися питання банківського сектора.

Як повідомили в Мінфіні, роз'яснення цих питань допоможе підвищити якість кредитного банківського портфеля завдяки зменшенню податкових перешкод при роботі банків із проблемними кредитами, що існують у зв'язку з неоднозначним застосуванням податкового законодавства.

Наразі серед найчастіших проблем, із якими стикаються банки у сфері оподаткування, - списання заборгованості, формування банківських резервів, повідомлення позичальників про прощення або анулювання боргів.

Податкові роз'яснення мають надати відповіді стосовно того, як банкам вирішувати питання з проблемними кредитами, які не обслуговуються, одночасно поліпшуючи свій кредитний портфель й уникаючи можливого додаткового оподаткування. Саме через наявну невизначеність щодо шляхів та методів реструктуризації, списання чи прощення кредитів такі операції зазвичай призводять до додаткових податкових навантажень.

Отже, вирішення ситуації є насамперед потребою українського банківського сектора. До того ж на вирішенні цих питань неодноразово наголошували представники МВФ та Світового Банку.

У Мінфіні також зазначили, що наразі відібрано найактуальніші питання на основі пропозицій від Податкового Комітету ВРУ, ДФС та провідних бізнес-асоціацій. Після цього були відібрані ті питання, які потребують консультацій у першу чергу. Пріоритет надавався питанням стосовно найбільшої кількості платників податків та найбільших потенційних сум оподаткування.

Для видачі консультацій сформовано Експертну раду в складі Міністерства фінансів, Державної фіскальної Служби, бізнес-асоціацій та бізнес-омбудсмена.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини