Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як визначити суму акцизу, якщо ставки під час придбання спирту й на момент реалізації виробленого алкоголю відрізняються

18 грудня 2017, 09:30
686
0
Реклама

У випадку реалізації виробником готової алкогольної продукції після зміни розміру ставок акцизного податку залишків готової спиртовмісної продукції та продукції, виробленої із залишків спирту, спиртової суміші, які утворилися до змін розміру ставок, акцизний податок обчислюється виходячи з обсягів реалізації такої продукції та ставок акцизного податку, чинних на момент реалізації незалежно від стану погашення податкового векселя (погашений чи непогашений).

Форму декларації акцизного податку (далі - Декларація) і Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі - Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 14.

Відповідно до Порядку в разі складання Декларації виробниками алкогольних напоїв, які отримують спирт етиловий неденатурований для переробки на алкогольні напої, заповнюються Розділ А «Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше» та додаток 3 «Розрахунок суми акцизного податку з алкогольних напоїв (ст. 225 розділу VI Кодексу)» до Декларації (далі - Додаток 3).

Заповнення Додатка 3 здійснюється відповідно до р. V Порядку. Так, у графах з 1 по 7 та в графі 9 декларуватимуться обороти, які фактично відбулися у звітному періоді, з урахуванням чинних у цей період ставок акцизного податку.

Частина суми акцизного податку, обчислена у зв'язку зі зміною ставок, визначатиметься в графі 12 як різниця між діючою ставкою та ставкою, яка діяла на момент отримання спирту для виробництва відповідної продукції. Така сума враховується під час обчислення суми акцизного податку до сплати в графі 16 (гр. 10 - гр. 11 (+ або -) гр. 12 - гр. 13 - гр. 14 + гр. 15, де графа 12 - сума акцизного податку, обчислена у зв'язку зі зміною ставок акцизного податку, на яку зменшується або збільшується сума акцизного податку) та переноситься до розділу А Декларації.

З таким роз'ясненням із розділу 116.06 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ можна ознайомитись в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини