Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи включається в дохід єдинника вартість безкоштовного комплекту конструкторської документації

19 грудня 2017, 09:00
359
0
Реклама

Комплект конструкторської й експлуатаційної документації та дослідні зразки засобів вимірювальної техніки для впровадження в серійне виробництво, відповідно до П(С)БО 8 «Нематеріальні активи», є нематеріальним активом, вартість якого зараховується на баланс підприємства та збільшує власний капітал.

Згідно з п. 292.3 ПКУ, до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку в грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) (п. пп. 292.13, 296.1.3 ПКУ), який здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.

Податківці в ІПК від 11.12.2017 р. № 2929/ІПК/24-13-12-02-15 зазначили: зважаючи на викладене й відповідно до П(С)БО, вартість отриманих нематеріальних активів збільшує власний капітал підприємства, а до суми доходу юридичної особи - платника єдиного податку включається вартість безкоштовно отриманого комплекту конструкторської та експлуатаційної документації й дослідних зразків засобів вимірювальної техніки для впровадження в серійне виробництво.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини