Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Комунальне підприємство передає будинок ОСББ: як коригувати фінрезультат

21 грудня 2017, 09:15
393
0
Реклама

Об'єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Так, бухгалтерський фінансовий результат до оподаткування, сформований з урахуванням сум амортизації безоплатно отриманих основних засобів та доходів у сумі цієї амортизації, збільшується на суму нарахованої амортизації таких основних засобів відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів згідно з національними П(С)БО чи МСФЗ з урахуванням обмежень, установлених пп. 14.1.138, пп.пп. 138.3.2-138.3.4 ПКУ.

Своєю чергою, якщо комунальне підприємство - платник податку, який за рішенням органу місцевого самоврядування передає основні засоби - об'єкти житлового комплексу (багатоквартирні будинки), що перебувають на його балансі, під час списання їх із балансу не включає суму залишкової вартості таких основних засобів до складу витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування, то такий платник не збільшує фінансового результату до оподаткування на суму залишкової вартості цих засобів, визначеної відповідно до правил бухобліку, та не зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму залишкової вартості цих об'єктів основних засобів, установленої з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Зважаючи на те що під час передання житлових будинків із балансу комунального підприємства, яке є їх балансоутримувачем та не виступає власником таких будинків, в оперативне управління ОСББ у статусі неприбуткової організації для їх утримання та експлуатації (перехід права власності на такі будинки до ОСББ не відбувається), різниця для коригування фінансового результату до обкладення податком на прибуток, передбачена пп. 140.5.9 ПКУ, у комунального підприємства не виникає.

ІПН ДФСУ від 18.12.2017 р. № 3028/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини