Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працівнику надано безвідсоткову поворотну позику: чи буде ПДФО

21 грудня 2017, 17:00
417
0
Реклама

Позика - це грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики (пп. 14.1.267 ПКУ). Тобто в розумінні ПКУ позику надають винятково фінансові установи чи нерезиденти, крім нерезидентів, які мають офшорний статус.

Водночас сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення, є поворотною фінансовою допомогою - пп. 14.1.257 ПКУ.

Під час виплати податковим агентом - юридичною особою (роботодавцем) своєму працівнику поворотної фінансової допомоги на підставі договору про безвідсоткову поворотну позику, сума такої допомоги не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, тобто не обкладається ПДФО (пп. 165.1.31 ПКУ).

ІПК ДФСУ від 14.12.2017 р. № 2992/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини