Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Особливості оприбуткування готівки відокремленого підрозділу

26 грудня 2017, 11:00
531
0
Реклама

Оприбуткуванням готівки в касі підприємства, що проводить готівкові розрахунки із застосуванням РРО (використанням РК), є здійснення обліку такої готівки в КОРО (на підставі фіскальних звітних чеків РРО або даних РК) та відображення надходження цієї готівки в касовій книзі підприємства.

У разі якщо готівка проведена через РРО й у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена по касовій книзі, така готівка вважається оприбуткованою в касі підприємства несвоєчасно.

Своєю чергою, якщо готівка проведена через РРО, зроблений відповідний запис у касовій книзі в день надходження готівки, однак не проведена в КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, то такий випадок може кваліфікуватися як неповне оприбуткування готівки.

Відокремлені підрозділи підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК і веденням КОРО, але не проводять операції з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, касову книгу не ведуть (п. 4.2 Положення № 637).

Відокремлені підрозділи підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також із видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.

Податківці в ІПК від 19.12.2017 р. № 3041/ІПК/20-40-14-10-18 зазначили: у відокремленому підрозділі в м. Києві за умови оприбуткування виручки, що проведена через РРО, у КОРО й неведення господарських операцій підприємство має право не вести касову книгу.

Під час здавання відокремленим підрозділом виручки до банку (самостійно в касу головного підприємства, через службу інкасації) видача готівки з місця проведення розрахунків повинна реєструватися через РРО з використанням операції «службова видача» і відображатися в КОРО.

Отже, якщо готівка відокремленого підрозділу підприємства в м. Києві здається ним самостійно до банку й зараховується на рахунок підприємства в безготівковому порядку, така готівка не оформлюється прибутковими та видатковими касовими ордерами в касі підприємства, оскільки безпосередньо не надходить до його каси.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини