Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДФС про типові порушення касової дисципліни сільгоспвиробниками

27 грудня 2017, 15:00
449
0
Реклама

Так, в одній з областей протягом вересня-листопада 2017 року (після збору врожаю) проведено 198 фактичних перевірок суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері сільськогосподарського виробництва.

За результатами перевірок донараховано 6,3 млн грн штрафних (фінансових) санкцій, з яких узгоджено понад 4,8 млн грн (76,6 відсотка). До бюджету вже сплачено майже 2,8 млн грн, або 57,3 відсотка від узгодженої суми фінансових санкцій.

Фактичними перевірками було встановлено:

• 36 випадків порушення вимог п.п. 1, 2 ст. 3 Закону № 265 щодо проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО та видачі розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції, за які до суб'єктів господарювання застосовано штрафних санкцій на загальну суму 36 грн як за порушення, учинені вперше;

• 155 випадків неоприбуткування (неповного/несвоєчасного оприбуткування) готівкових коштів, чим порушено вимоги п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637, - застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 5 млн грн як за порушення, учинені вперше;

• 34 випадки перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі підприємства та видачі готівкових коштів під звіт без звітування працівником у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми готівки - застосовано штрафних санкцій на загальну суму 1,2 млн грн.

Так, наприклад, під час проведення фактичної перевірки каси ТОВ «Д» було встановлено непідтвердженість відповідними первинними документами (прибутковим касовим ордером) надходження 74,04 тис. грн готівкових коштів до каси підприємства. За результатами перевірки до суб'єкта господарювання застосовано 370,2 тис. грн штрафних (фінансових) санкцій.

Порушення під час надання послуг (оранка землі, оренда приміщення) населенню за готівку було встановлено й при перевірці каси підприємства СТОВ «Я». Так, з'ясувалося, що суб'єкт господарювання проводив розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій. Також установлено прийняття 27,3 тис. грн готівки до каси підприємства без оформлення прибуткових касових ордерів.

За результатами перевірки застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 136,5 тис. грн, які суб'єктом господарювання сплачено в повному обсязі.

Під час проведення перевірки каси підприємства ТОВ «П» установлено надання суб'єктом господарювання за готівкові кошти послуги з оренди приміщення та водопостачання без застосування реєстратора розрахункових операцій.

Виплату готівки за оренду землі на загальну суму 10,74 тис. грн не оформлено в установленому порядку видатковими касовими ордерами та не відображено в касовій книзі. До того ж у касовій книзі відсутні облікові записи щодо прибуткового касового ордера на суму 8,16 тис. грн. Водночас установлено перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 8,2 тис. грн, а також у касі підприємства знаходилися 3,56 тис. грн готівкових коштів, які не підтверджено відповідними прибутковими документами.

За результатами перевірки застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 128,7 тис. грн, які сплачено в повному обсязі.

Досвід проведення вказаних перевірок надалі буде використано органами ДФС під час організації контрольно-перевірочної роботи.

Звертаємо увагу керівників сільськогосподарських підприємств на необхідності дотримуватися вимог законодавства у сфері готівкового обігу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини