Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Спрощено переміщення банківських металів через митний кордон й умови торгівлі інвалютою для банків

28 грудня 2017, 12:30
380
0
Реклама

НБУ спростив умови торгівлі іноземною валютою, у т.ч. для проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі.

Зазначимо: мовиться про арбітражні операції, які передбачають купівлю/продаж іноземної валюти за іноземну валюту, тобто без використання гривні.

Так, завдяки низці кроків, які розширять можливості з проведення арбітражних операцій, банки зможуть:

• проводити арбітражні операції не лише з іноземними банками, як раніше, а й з іноземними небанківськими фінансовими установами, які мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою та підзвітні відповідним наглядовим органам;

• здійснювати такі операції за дорученням юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, у той час як раніше було можливо проводити їх лише за дорученням клієнтів-фізосіб;

• укладати договори для проведення арбітражних операцій з іншими вповноваженими банками, які вже встановили відносини з іноземними контрагентами;

• проводити арбітражні операції з новим інструментом - банківськими металами.

Також скасовується вимога щодо реєстрації банками в НБУ правил проведення арбітражних операцій та відповідний порядок, згідно з яким здійснювалася така реєстрація.

На додаток: скасовується норма, згідно з якою купівля іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора для виконання боргових зобов'язань позичальника за кредитом дозволяється лише за умови, якщо в рахунок кредиту кредитор фактично також переказав іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора.

Скасовано вимогу реєстрації банками клієнтських операцій із купівлі-продажу іноземних валют на умовах «форвард» у Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку.

Відповідні зміни закріплено постановою Правління НБУ від 26.12.2017 р. № 143, яка набирає чинності 02.01.2018.

Окрім того, НБУ пом'якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон України.

По-перше, скасовано вимогу щодо наявності індивідуальних ліцензій НБУ на вивезення фізичною особою банківських металів вагою, яка перевищує 500 г. Дозвіл на вивезення банківських металів у такому обсязі буде можливий за умови письмового декларування митному органу та на підставі документів, що підтверджують придбання цією особою банківських металів у вповноважених банках і/або НБУ в повному обсязі.

По-друге, скасовано вимогу щодо необхідності отримання юридичними особами спеціального дозволу НБУ на ввезення банківського металу, виготовленого нерезидентом за договором про перероблення давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Національному банку. Достатньо лише наявності договору, на підставі якого здійснювалася переробка, а також договору на постачання банківських НБУ.

Відповідні зміни закріплено постановою Правління НБУ від 26.12.2017 р. № 142, яка набирає чинності 28.12.2017.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини