Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлено умови ведення депозитарної діяльності та розрахунків за операціями з державними цінними паперами

28 грудня 2017, 16:00
436
0
Реклама

Нацбанк виклав у новій редакції Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України.

Мета такого кроку регулятора - зробити Положення більш клієнтоорієнтованим, з однотипним описом усіх процесів, операцій і правил обслуговування клієнтів, а також привести Положення до єдиних базових вимог до здійснення депозитарної діяльності в Україні та міжнародних стандартів депозитарного обліку.

Нове Положення має не лише більш логічну та зручну структуру документа, а й містить такі новації:

• запроваджено нові моделі розрахунків, які відкриють альтернативні можливості для учасників фондового ринку під час роботи з державними цінними паперами;

• урегульовано порядок проведення розрахунків за принципом «поставка цінних паперів без оплати» для забезпечення проведення розрахунків за державними цінними паперами на позабіржовому ринку в умовах, коли сторони не вимагають гарантій розрахунків із боку інфраструктури фондового ринку й урегульовують їх порядок умовами договору;

• для нових клієнтів депозитарія Національного банку спрощено процедуру відкриття рахунка.

Положенням також запроваджуються додаткові заходи щодо забезпечення прав інвесторів.

Тож, упроваджується можливість відкриття так званих «сегрегованих рахунків» - окремих персоніфікованих рахунків для всіх типів депонентів на рівні депозитарія Національного банку. Це допоможе одночасно і спростити ведення обліку цінних паперів, і підвищити надійність збереження інформації про права на цінні папери клієнтів. На доповнення, такий крок сприятиме більшій гнучкості в обслуговуванні, а також розширенню переліку послуг, які депозитарні установи надають своїм клієнтам.

Крім того, з метою збереження прав на активи, що обліковуються в депозитарній установі, яка припиняє діяльність, були чітко врегульовані процедури роботи з такими активами. Це стане ще одним кроком із підвищення рівня захисту прав інвесторів.

У новому Положенні також створено правове підґрунтя для входження міжнародного депозитарія на український фондовий ринок. Із цією метою унормовано порядок взаємодії з міжнародними депозитаріями й обслуговування операцій на рахунку депозитарія, відкритому в міжнародному депозитарії, так само, як і порядок відкриття й обслуговування рахунка міжнародного депозитарія в депозитарії Національного банку.

Зміни затверджені постановою Правління НБУ від 21.12.2017 р. № 140. Основна частина положення набирає чинності 22 грудня 2017 року, окрім деяких новацій, які набирають чинності 02 квітня 2018 року, після впровадження оновленого програмного забезпечення депозитарія.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини